A praxisközösséghez nem az orvos, hanem a szolgáltató csatlakozik orvosával és annak praxisával. A helyettes orvos a praxis orvosa nevében járhat el és nyújthat szolgáltatást. A praxis működtetéséről a finanszírozási szerződést megkötő egészségügyi szolgáltató gondoskodik. Amíg a szolgáltató helytáll, a …
Mi lesz azzal a praxissal, ahol az orvos belép a praxisközösségbe, majd pl. gyermekvállalás vagy más miatt később tartósan helyettesítik az orvost – esetleg kevesebb óraszámban? Maradhat akkor is a praxisközösség tagja? Hogyan alakul a bértámogatás ilyen esetben?
A praxisközösséghez nem az orvos, hanem a szolgáltató csatlakozik orvosával és annak praxisával. A helyettes orvos a praxis orvosa nevében járhat el és nyújthat szolgáltatást. A praxis működtetéséről a finanszírozási szerződést megkötő szolgáltató továbbra is gondoskodik. A rendelési időre vonatkozó …
Konzorciumi formában dolgozunk jelenleg a 3G-II-ben. Igényelhetünk-e automatikusan “100%-os” bérkiegészítést a pályázat idejére, vagy új praxisközösséget kell alakítanunk? A praxisok két szomszédos járásban vannak és nem ügyelnek együtt, egymást nem helyettesítik, gyermek, felnőtt és vegyes praxisok.
A konzorciumi megállapodásnak az 53/2021 (II.9.) Korm. rendelet szerinti praxisközösség megalakulására kell irányulnia és ugyanannak a járásnak a praxisaiból kell állnia. A tagok között sem együttes ügyelet, sem egymás helyettesítése nem kötelező a praxisközösségi konzorcium megalakításához. Felnőtt, gyermek és vegyes …
Önkormányzati, a szolgálati jogviszony alá tartozó praxisok csatlakozhatnak praxisközösséghez? Ők ezért kapnak plusz bérezést? A tartósan helyettesített önkormányzat által fenntartott praxist is bele lehet-e vonni a közösségbe?
A tartósan betöltetlen és az önkormányzat által ellátott szolgálat is bevonható a praxisközösségbe, de a bértámogatás az önkormányzatok alkalmazásában álló helyettesítő orvosokra nem vonatkozik, esetükben a szolgálati jogviszony szerinti bérekhez másik jogszabály alapján kerül kifizetésre bértámogatás.…
Önkormányzati intézmény, mint egészségügyi szolgáltató keretén belül létrejöhet-e praxisközösség, és ha igen, akkor ez hogyan valósulhat meg?
Létrejöhet, mint egyesült praxisközösség kérhetik a nyilvántartásba vételüket, ezáltal a megjelölt pályázati lehetőségekkel élhetnek és a vállalásokat teljesíteniük kell. Megjegyezzük, hogy a bértámogatás az önkormányzati intézmények esetében nem a praxisközösségbe való belépéstől függ, mivel esetükben ezt a kérdést az Eszjtv. …
Betöltetlen praxis tud-e csatlakozni praxisközösséghez? Az önkormányzat konzorciumba léphet a háziorvosi praxisokkal? És ha azok nem akarnak vele konzorciumot alakítani?
A praxisközösségi konzorciumba a betöltetlen háziorvosi szolgálatok és az önkormányzatok által működtetett praxisok is beléphetnek orvosukkal, ha vállalják a feltételeket. Az önkormányzatok által működtetett praxisok a belépés miatt a Pkr. szerinti további bértámogatást nem kapnak, esetükben a szolgálati jogviszony szerinti …
Mivel a jogszabály szerint minimum 5 körzetnek kell lenni egy praxisközösségben, és nálunk a 6 gyermekorvosi körzetben 2 betöltetlen, így nem is tudnának praxisközösséget alakítani, ha szeretnének?
A jogszabály alapján nem kizárt, hogy területi ellátási kötelezettséggel rendelkező betöltetlen körzetek is csatlakozzanak egy praxisközösséghez, ha ezek feltételeit vállalják.…
Mi lesz a betöltetlen praxisok sorsa? Jelenleg a saját körzetem mellett egy 500 fős betöltetlen körzetet látok el évek óta az önkormányzattal kötött megállapodás alapján. Mi lesz az ilyen körzetekkel? Folytathatom-e a “másodállást” a későbbiekben. Ha igen, kivel kell megállapodnom, marad az önkormányzat, vagy esetleg egyéb szerv lesz az illetékes.
A praxisközösségekbe az önkormányzat által működtetett betöltetlen praxissal is be lehet lépni. A praxisközösségek megalakulása önmagában a betöltetlen körzetekre közvetlen hatással nincs, de egy jól működő praxisközösség kedvező hatással lehet a területen élők egészségügyi ellátásának színvonalára és az ellátásbiztonságra.…
Egy praxisközösségben hány betöltetlen, helyettesített háziorvosi praxis lehet?
A rendelet erre vonatkozóan nem tartalmaz korlátozó rendelkezést.…
Be kell venni a területen található betöltetlen önkormányzati praxist a közösségbe, és a praxisközösség orvosainak kell ellátni a praxis betegeit?
A praxisközösségi szerveződés a praxisközösség valamennyi tagja számára önkéntes. “Szoros” praxisközösségek esetén a praxisok – az előírások keretein belüli praxisok közül – önállóan választhatják meg azokat a partnereiket, akikkel társulni kívánnak.…